Nori gyventi sveikai? Rinkis ekologišką kelią!

Norite gyventi sveikai? O kas nenori! Norite gyventi ilgai? O kas nenori! Bet norėti neužtenka. Reikia šio bei to daugiau. Ko konkrečiai? Pradžiai – žinių. Tuomet seka galimybės. Trečia – pasiryžimas. Niekas vien per norėjimą sveiku netapo. Sveiku tampi kuomet pasiryžti elgtis pagal naujausias žinias. Kokios tos naujausios žinios? Skaitykite toliau ir sužinosite.

Ekologiškas maistas šiandien niekam nėra paslaptis. Su šiek tiek pavydo mes prisimename kaip mūsų senoliai galėdavo valgyti gryną maistą. Patys užsiaugindavo. Patys žinodavo kokias trąšas naudodavo (tik natūralias!). Patys žinojo kas sudaro jų maistą, kokioje žemėje buvo užauginta. Viskas buvo jų rankose. Žemė – švari ir nenutręšta. Oras – neužterštas automobiliais ir gamyklų išmetamais dūmais. Visur kur tik pasižiūri – natūrali gamta. Toks maistas kelia nostalgiją, kurios mes niekada neturėjo galimybės pajusti.

Nieko nuostabaus, kad ekologiškas maistas šiandien yra „ant bangos“. Auga žmonių sąmoningumas. Auga jų susirūpinimas savo ir savo artimųjų sveikata. Auga ir ekologinis susivokimas apie mūsų pačių aplinką, kurioje gyvename. Ekologiškais užaugintas maistas yra arčiausiai tokio idealo. Jis užauginamas laikant griežtų standartų. Tie standartais yra arčiausiai natūralaus senolių maisto iš visko, ką šiandien industrija gali mums pasiūlyti. Visų šitų aplinkybių rėmuose, ekologiškai užaugintas maistas yra labai paklausus. Nesvarbu, kad už jį reikia užmokėti kiek daugiau. Žmonės yra pasirengę atseikėti keletą papildomų eurų. Jei tik tai padės gamtai… Jei tik tai padės gyventi sveikiau…

Dėl gamtos viskas yra aišku. Ekologiškas maistas auginamas taip, kad neterštų gamtos. Jį auginant negalima naudoti cheminių trąšų. Negalima ant tokio maisto pilti visko, kas papuola po ranka tikintis, kad užaugs daugiau ir didesnių… Reikalavimai – griežti. Priežiūra – taip pat. Tai dėl gamtos – kaip ir viskas aišku. Perki ekologišką produkciją ir gali būti tikras, kad padedi gamtai. Arba bent jau jai nepakenki…

O dėl sveikatos? Ar yra kažkokių įrodymų, kad kažkokie apipuvę obuoliai ir kitokie vaisiai padeda? Ar jie maistingesni? Kuo nors geresni? Sakote: nebijok, sakyk mums, mes ne kvaili. Gerai, pasakysiu jums. Pasakysiu taip: tyrimai parodė, kad ekologiškas maistas iš tikrųjų yra naudingesnis. Jis auginamas natūraliu būdu, todėl tokie augalai sukuria daugiau medžiagų savyje. Daugiau antioksidantų, daugiau chlorofilo, daugiau polifenolių ir viso kito. Todėl dažnas ekologiškas užaugintas augalas turi ir daugiau visokių vitaminų. Tyrimas po tyrimo tai parodo. Kalbame ne tik apie augalus. Ekologiškai išgautas pienas ar mėsa irgi yra maistingesni. Netikit, pasižiūrėkit patys: galite pasitikrinti čia ir čia. Norite mokslinių tyrimų? Juos galite paskaityti čia ir čia.

Išvada tik vienokia: valgysit ekologiškai – gyvensite ilgiau ir laimingiau.

One thought to “Nori gyventi sveikai? Rinkis ekologišką kelią!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *