Ekologiški produktai ir gamtosauga

Daug žmonių pradėjo rinktis ekologišką produkciją. Ekologiškas maistas jau buvo mūsų aprašytas. Dabar atėjo laikas pakalbėti apie kitą ekologiškų produktų kategoriją. Kokia ji? Tai visi kiti produktai, tokie kaip buitinė chemija ir kiti. Tokių produktų niekas nevalgo, todėl apie jų naudą organizmui nekalbėsime. Jei apsinuodysite ekologiška buitine chemija, tai jums tikrai nuo to nebus geriau. Nuodai visgi yra nuodai. Bet tai turi savo naudą. Naudą ne žmogui, bet jo aplinkai: gamtai.

Daugeliui perkančių ekologišką produkciją dažnai svarbu ne tik nauda pačiam žmogui. Apie tai jau rašėme ir tos naudos tikrai yra daug. Daugiau vitaminų, daugiau mineralų, daugiau antioksidantų, mažiau pesticidų – tik keli ekologiško maisto privalumai. Bet yra dar vienas svarbus faktas: būtent nauda gamtai. Ji ateina net ir perkant ekologišką maistą. Toks maistas yra auginamas naudojant tik natūralias medžiagas ir taip yra tausojamas dirvožemis.

Perkantys ekologišką produkciją dažnai renkasi pirkti ir „fair trade“ produktus. Tai yra produktai kurie yra pagaminami užtikrinant, kad darbuotojų sąlygos buvo atitinkančios visus moralinius standartus. Šiandien yra daug produktų, kurie yra pagaminti vergų, vaikų, grašius uždirbančių žmonių ir panašiai. Ne kiekvienas gali ramia sąžine pirkti tokį produktą. Todėl dažnas yra linkęs primokėti kažkokį procentą, kad įsigyti „fair trade“ produktą. Dažnas toks pirkėjas tuo pat metu renkasi pirkti ir ekologišką produkciją dėl panašių priežasčių. Tai yra labai nesavanaudiškas ir geras pasirinkimas.

Kaip ekologiška produkcija, apart maisto, gali padėti tausoti gamtą? Turbūt žinote, kad cheminiai valikliai kenkia gamtai. Juk jie niekur nedingsta: ta chemija patenka į gruntą ir paveikia tiek žemę, tiek jame randamą vandenį. Ilgajame laikotarpyje tai kenkia gamtai, o tuo pačiu ir mums. O ekologiški valikliai yra pagaminami be tokios chemijos ir todėl net ir patekę į gamtą jai nekenkia. Tai yra vienas ir akivaizdžiausias būdas kaip ekologiška produkcija gali sėkmingai pakeisti cheminę ir gamtos netausojančią.

Panašiai veikia ir tokie dalykai kaip ekologiška kosmetika. Ji yra labai naudinga tiek pačiam žmogui, tiek gamtai. Jai išgauti nėra naudojama chemija, todėl tai tiesiogiai padeda gamtai, nes iš jos nėra išsiurbiama chemija. Kurią paskui tai gamtai ir sušeriame… Bet oda už tokią kosmetiką irgi dėkoja, nes ant odos yra dedama tik kokybiški ir natūralus produktai.

Kad ekologiški produktai galėtų būti tokiais laikomi, jie privalo būti užauginti remiantis visais standartais. Dažnai ekologiškai pagaminta produkcija yra ir „fair trade“ produkcija. Todėl tai yra dviguba nauda perkant ekologiškai pagamintus produktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *